Sam Künefe
Sam Künefe

HAKKIMIZDA

Arma Grup Gıda A.Ş.
Arma Grup Gıda A.Ş.

ARMA GRUP GIDA SAN. VE TİC. A.Ş.


Arma Grup Gıda San. Ve Tic. A.Ş. 2013 yılında kurulmuş, 20 yıllık geçmişi olan Sam Künefe markasını alarak, Marmara bölgesinde satış ve pazarlamasını yaparak hayatına başlamıştır.

Arma Grup şirketlerinin kuruluş amacı; 5 yıllık bir iş planı çerçevesinde sektörde satış hacmi, uzman ve deneyimli kadrosu, üretim kalitesi ve kurumsal yapısı ile sektör lideri olmak, ulusal ve uluslararası piyasalarda piyasaya yön vermektir. Grubumuz hedeflerine ulaşmak için yatırımlar yapmaya devam etmektedir. Toplam 6.000 m2 kapalı üretim alanı, 50.000 adetlik günlük üretim kapasitesi ve 95 kişilik kalifiye personel kadrosuyla bölgesel, ulusal ve uluslararası alanlarda satış yapmaktadır. Şirketimizin en büyük yatırımı personel kadrosudur. Alanında uzman ve şirket bağımlılığı üst düzeyde çalışan kadrosuna sahiptir.

Arma Grup Gıdanın piyasa oyuncularından farkı; BRC kalite sistemi çerçevesinde gıda boyası, katkı maddesi, glikoz şurubu kullanmadan birinci kalite ham maddelerle üretimini gerçekleştirmesidir. Gıda ve ürün kalitesini ve güvenliğini ön planda tutan Arma Grup, BRC kalite belgesini ‘A’ standardında almıştır. Helal Gıda, ISO, Haccp gibi kalite standardı belgelerine de sahiptir.

Şirketimiz kurumsal satış departmanı ile ülkemizin en seçkin restoranlarına kurumsal hizmet vermektedir. 13 ayrı ilde oluşturulan bayilik ağıyla, üretmiş olduğu lezzetleri HORECA kanalında Sam ve Lezzeti Antep markalarıyla yaklaşık 7.000 adet restoran ve kafeteryaya sevk etmektedir. Sam markasıyla; A101 ve METRO marketler zinciriyle ulusal çapta, Happy, Onur, Çağrı, Özkuruşlar, Gri marketler zinciriyle Marmara bölgesinde satış yapmaktadır.

Sam ve İstanbul markalarıyla yurtiçi ve yurtdışı fuar organizasyonlarına katılarak 5 ayrı kıtaya ürün yelpazesindeki lezzetleri ihraç etmekte, sürekli ve kalıcı bir satış organizasyonu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

MİSYON

Müşteri ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlayarak, onlara en doğru kanaldan en uygun çözüm ve değer önerilerini sunan, yaygın bayi ve alternatif dağıtım kanalları ile geniş ürün ve hizmet yelpazesini toplumun her kesimine en hızlı ve en etkin şekilde ulaştıran, etik değerlerinin ve sosyal sorumluluğunun bilincinde olarak dünya standartlarında sürdürülebilir karlılık ve verimlilikle faaliyet gösteren, müşteri memnuniyetini her şeyden üstün tutan bir kurum olmaktır.

VİZYON

Türkiye’de ve dünyanın her yerinde yaygın, güvenilir ve aynı kalitede hizmet sunan, herkesin ve her kesimin tedarikçisi olan, müşteri ve insan kaynağını en değerli aktifi olarak kabul eden, köklü geçmişine yakışır şekilde sürekli olarak fark ve değer yaratan, rakiplerinin örnek aldığı, her aşamada bir üründen daha fazlasını vaat eden, evrensel, saygın ve piyasa değeri yüksek, lider kuruluş olmaktır.